Last minute zájezdy Letenky Austrálie další země

Počasí v Austrálii

Rozsáhlé území Austrálie můžeme rozdělit podle klimatických podmínek na 4 části (tropické aridní vnitrozemí, monzunová oblast na severu, mírné východní pobřeží, mírné jihozápadní pobřeží). Nejvýraznější roční sezóny jsou léto a zima (období sucha a dešťů).

Tropické aridní vnitrozemí

Horko a sucho je hlavním rysem této části Austrálie (pouště a polopouště).

Monzunová oblast na severu

Za rok spadne 1 - 2 tisíce mm srážek (tropické deštné pralesy).

Mírné východní pobřeží

Nejpříznivější klima v Austrálii. Nejvíce srážek je v létě.

Mírné jihozápadní pobřeží

Panuje mírné vlhké podnebí. Převaha zimních dešťů. Ostrov Tasmánie leží v mírném pásu.

Australské léto

Období léta se dělí do dvou částí: mohutné deště (sever) a sucha (jih/jihozápad). Nejvyšší letní teploty se pohybují kolem 36 °C a postihují celou centrální a S-Z oblast. Monzunové deště v létě zasahují celou severní Austrálii a vrcholí v lednu. Bouřky a deště doprovází silný vítr. V vnitrozemí a na jih srážek ubývá a střed kontinentu i jih trpí po několik měsíců suchým vedrem. Na severu a jihovýchodě země se vyskytuje mnoho srážek 2 až 3 tisíce mm.

Hornaté východní pobřeží je místem, kde stojí největší australská města a přístavy. Teploty jsou přijatelné a vyskytují se pravidelné srážky.

Jaká je zima v Austrálii?

Vzhledem ke své poloze je v Austrálii zima během našeho léto a léto je během naší zimy. Jih, jihovýchod a Tasmánie jsou výjimkou (výskyt sněhových srážek). V severní části země je teplota vyšší v lednu než v červenci.

Austrálie je zemí protikladů.

Aktuální předpověď počasí v Austrálii on-line

Pokud kliknete, zobrazí se vám podrobná předpověď počasí v Yarra Glen Pokud kliknete, zobrazí se vám podrobná předpověď počasí v Sydney Pokud kliknete, zobrazí se vám podrobná předpověď počasí v Birdsville